داروهای ممنوعه در گرجستان

یکی از کشورهای همسایه ایران که به دلیل بکر بودن طبیعت، دریای سیاه و کوه های قفقازی مورد توجه بسیاری از گردشگران قرار گرفته است، گرجستان می باشد. امروزه تعداد مسافران به این کشور به طور قابل توجهی افزایش داشته است. گرجستان همچنین یکی از کشورهای ارزان قیمت است، به همین دلیل برای گردشگری به عنوان یک گزینه ایده آل به حساب می آید. یکی از قوانین سخت در این کشور، مربوط به داروهای مصرفی در این کشور می باشد، بسیاری از داروهایی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند و در کشور ما قانونی هستند، در گرجستان غیر قانونی هستند و به همراه داشتن آن ها مجازات سختی در پس خواهند داشت. در این مقاله لیست داروهای ممنوعه در گرجستان را برای شما آورده ایم

هر کشور دارای قوانین خاص خود می باشد که با قوانین دیگر کشورها تفاوت قابل توجهی دارد؛ بنابراین بهتر است قبل از سفر به کشور مورد نظر اطلاعاتی در رابطه با بایدها و نبایدها جمع آوری کنیم تا در سفر خود دچار مشکل نشویم و سفر به کام ما تلخ نشود. به همراه داشتن هر گونه داروی دارای مواد مخدر، روانگردان یا مشتقات آن ها در این کشور ممنوع است و به همراه داشتن آن ها باعث می شود جریمه های سنگین بر ما تحمیل شوند، گاهی اوقات نیز به همراه داشتن این داروها باعث شده است مجازاتی مثل حبس های طولانی مدت برای فرد در نظر گرفته شود. حتی به همراه داشتن برخی از داروهای قانونی در ایران که از پزشک برای مصرف آن ها نیز مجوز گرفته شده باشد باعث می شود فرد مجرم شناخته شود و ارائه برگه مجوز پزشک نیز مانع از مجرم شناخته شدن شما نمی شود؛ بنابراین توصیه می شود اگر قصد سفر به گرجستان را دارید و مواد داروی خود اطلاعی ندارید، از به همراه داشتن آن ها در سفر خود به گرجستان خودداری کنید. اگر مورد مصرف داروی شما اورژانسی باشد می توانید داروی مورد نظر خود را در کشور گرجستان بخرید.

داروهای ممنوعه در سفر به گرجستان

استامینوفن کدئین، دیازپام، کلردیازپوکسید، دیفنوکسیلات، داکس، سودافد، بنیکال، اگزازپام، ترامادول، آفرین، کلداستاپ، تی دول، سوپراکلد، رای دول ۱۰۰، آمی تریپتیلین و کلونازپام از جمله داروهای ممنوعه در گرجستان هستند. در صورت نیاز به داروهای ممنوعه در سفر به گرجستان و داروهای مشابه می توانید به مراکز درمانی گرجستان رفته و آن ها را تهیه کنید، اما بازهم توصیه می شود این داروها را با خود نبرید. وجود قانون سخت در رابطه با مصرف داروها در گرجستان مانع از سفر ایرانیان به این کشور نشده است. مدتی قبل لغو ویزای مسافران مورد توافق قرار گرفت، یکی از دلایل این امر استقبال فراوان گردشگران ایرانی از این کشور می باشد. افزایش تعداد مسافرت ایرانیان به گرجستان باعث شده است بین دو کشور ارتباط و تبادلات فرهنگی صورت بگیرد.

بر اساس گزارش ایسنا، قوانین خاص در حوزه دارویی در برخی کشورها وجود دارد. بر اساس این قوانین ممکن است برخی از داروها که در ایران مجاز هستند به عنوان داروهای ممنوعه گرجستان به حساب بیایند و همچنین به همراه داشتن این داروها در سفر به این سرزمین برای شما جریمه و جزای کیفری در پی خواهد داشت. پروازهای مستقیم بین ایران و گرجستان دوباره برقرار شد و گمرک ایران لیستی از داروهای ممنوعه در گرجستان را که شامل جریمه های سنگین و حبس طولانی مدت از سوی گرجستان می شود. گمرک ایران بر وم رعایت قوانین و مقررات کشور مبنی بر به همراه نداشتن داروهای ممنوعه در سفر به گرجستان تاکید فراوان کرده است.

بر اساس اعلام مراجع نظارتی و گمرکی_دارویی، ورود برخی از داروهای ممنوعه در سفر به گرجستان که حاوی مقادیری از مشتقات مواد مخدر و روانگردان می باشند به گرجستان ممنوع است.

مرکز رزرواسیون هتل 5 ستاره دوزداغ نخجوان DUZDAG HOTEL

هتل ایران زمین مشهد 3ستاره

هتل درویشی مشهد 5ستاره

گرجستان ,داروهای ,سفر ,کشور ,ممنوعه ,قوانین ,داروهای ممنوعه ,ممنوعه در ,سفر به ,به گرجستان ,به همراه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
fanooshonar arghavanet daanestaneeha lasawer pahneyekvirfo fanuesrayaneh ariricout aatefe75 baxcat mylessons